Chemia profesjonalna nie tylko dla profesjonalistów

Chemia profesjonalna nie tylko dla profesjonalistów

Dla kogo chemia gospodarcza?

Żyjemy w czasach gdzie na każdym kroku się oszczędza, kalkuluje i ogólnie pilnuje swoich wydatków. Człowiek rozsądny finansowo właśnie tak robi. Ma kontrole nad swoimi wydatkami. Paradoksem jest, że osoby najzamożniejsze są najbardziej oszczędne, a z kolei ci najmniej zamożni są najbardziej rozrzutni.

Oszczędności szukamy praktycznie we wszystkich aspektach naszego życia, a najczęściej tam gdzie wydajemy regularnie pieniądze.

Taką sferą są środki czystości, które właśnie kupujemy regularnie.

Bez nich żadne gospodarstwo domowe nie jest w stanie normalnie funkcjonować.

Według danych CEBOS na środki czystości, średnio przeznaczamy miesięcznie ok. 130 zł.

Nie jest to zawrotna kwota ale w skali roku czy też kilku lat mamy już sporą sumę. Dlaczego by jej nie zmniejszyć.

Bo po co mamy wydawać pieniądze na rzeczy mało przyjemne, jak możemy właśnie na nich oszczędzić.

Tu rozwiązaniem jest profesjonalna chemia przemysłowa, którą kupisz w hurtowni chemicznej. To bardzo skuteczne środki czyszczące, jednak nie we wszystkich gospodarstwach domowych się ich używa.

Często jest tak, że najzwyczajniej boimy się ich bo wydaje nam się, że są zbyt agresywne i niebezpieczne by używać ich w domu.

Jakoś tak się utarło, że profesjonalne środki czystości używa się np. w ogromnych zakładach produkcyjnych i tylko tam. Nic bardziej mylnego.

Gdyby tak przyjrzeć się bliżej naszym domom, to czy wiesz jak dużo niebezpiecznych przedmiotów i produktów posiadamy? Czy profesjonalne preparaty są bardziej niebezpieczne od gotującej się wody, która znajduje się w zasięgu naszego dziecka?

Te przykłady można by mnożyć ale nie w tym rzecz.

Przyjrzyjmy się profesjonalnej chemii gospodarczej na przykładzie produktów firmy Tenzi.

To polska firma produkująca środki czystości i działająca na rynku już ponad 20 lat.

Ich produkty wykorzystywane są w branży hotelarskiej, gastronomicznej, przemysłowej, samochodowej oraz w gospodarstwach domowych.

Tenzi cały czas rozwija swoje produkty, regularnie wprowadzając na rynek innowacje.

Już ogromna rzesza ludzi przekonała się do nich, używając ich w swoich domach. Cieszą się one pozytywnymi opiniami wśród użytkowników.

Charakteryzują się skutecznością, wydajnością, i bardzo przystępną ceną. W opiniach na ich temat często pojawia się stwierdzenie ” dobry stosunek jakości do ceny “. Tu absolutnie nie da się nie zgodzić.

Tenzi ma w swojej ofercie zarówno uniwersalne środki do wielu powierzchni, jak również dedykowane jednej konkretnej. Ich preparaty służą do czynienia i regularnego mycia, ale również zabezpieczają, impregnują i pielęgnują daną powierzchnię.

Rodzajów tych środków jest masa.

Wymienienie wszystkich i scharakteryzowanie jest niemożliwe w jednym artykule.

Dlatego przyjrzyjmy się kilku z poszczególnych kategorii, które z powodzeniem możesz stosować w swoim domu.

 

Bezpieczeństwo

Zanim jednak przejdziemy dalej – najistotniejsza sprawa czyli bezpieczeństwo związane z użytkowaniem preparatów.

Wszystkie są bardzo dokładnie oznaczone zaczynając od kolorów, które wskazują na odczyn danego produktu czyli Ph. Odcienie czerwonego w stronę brązu i żółci to odczyn kwaśny.

Kolor żółty to odczyn obojętny czyli taki jaki ma woda. Odcienie zielonego w stronę błękitu i fioletu to odczyn zasadowy.

Butelki środków Tenzi korkowane są bezpiecznymi nakrętkami, trzeba ją docisnąć by dało się odkręcić.

Etykiety opisane są bardzo skrupulatnie informując nas o składzie preparatu, sposobie użycia, zawartych komponentach, dozowaniu, przeznaczeniu oraz o tym jakich środków ostrożności należy użyć.

Pamiętaj, że po prawidłowym użyciu środka powierzchnie są całkowicie bezpieczne.

Na stronie naszej hurtowni do każdego z produktów dołączona jest karta charakterystyki, która w jeszcze bardziej szczegółowy sposób opisuje go.

GT na preparatach oznacza że są gotowe do użycia. Te środki już są w odpowiedniej proporcji stężone i najczęściej niedrażniące dla naszej skóry.

Jednak najważniejsza rzeczą, która gwarantuje bezpieczeństwo jest nasz zdrowy rozsądek i używanie produktu zgodnie z jego przeznaczeniem.

 

GastroLine

Ta linia to środki przeznaczone głównie  dla lokali gastronomicznych. Jej preparaty specjalizują się w: myciu naczyń metodą ręczną lub w zmywarkach, odkamienianie urządzeń gastronomicznych i AGD ( m. in. zmywarki, pralki, czajniki elektryczne), czyszczenie ekspresów do kawy, czyszczenie powierzchni gastronomicznych ( posadzki, ściany, wyposażenie), usuwanie zanieczyszczeń smolistych ( piece, kuchenki, grille ), Mycie i dezynfekcja powierzchni gastronomicznych, mycie i dezynfekcja rąk.

Wbrew pozorom, płyny które są mocną i bardzo skuteczną chemią pozostawiają na powierzchniach miły i przyjemny zapach.

Twoja kuchnia w dalszym ciągu może witać domowników i gości świeżym zapachem.

Produkty do odkamieniania również można używać do wszystkich sprzętów AGD które tego wymagają.

Chemia z działu gastro line nie tylko utrzyma Twoją kuchnię w czystości ale również toaletę i łazienkę.

W ofercie znajdziesz środki do mycia lodówek i chłodziarek. Środki Tenzi są w stanie zadbać o wszystkie twoje sprzęty AGD, co przełoży się na ich trwałość – będą służyć Ci znacznie dłużej.

Jeśli mamy do czynienia z bardzo uporczywym i tłustym brudem koncentrat Tenzi Brudex będzie tu doskonałym rozwiązaniem. To uniwersalny środek, który nie tylko służy do mycia praktycznie każdej powierzchni ale również pierze i od plamia. Szczególnie jeśli ubrania wymagają gruntownego prania a zwykły proszek sobie nie radzi.

Ten koncentrat jest bardzo wydajny już 50 ml wystarczy na umycie 200 m2 powierzchni. Proporcje rozcieńczenia z wodą zależą od stopnia zabrudzenia powierzchni, materiału lub sposobu użycia.

Cena 1 litra roztworu roboczego to 13 gr. Natomiast cena 1 litra koncentratu w opakowaniu  10 litrowym to 10,50 zł.

Aby zadbać o urządzenia AGD w naszym domu, środek do odkamieniania Tenzi Gran Kam będzie tym czego potrzebujesz. Szybko i skutecznie usuwa osad wapienny, który zalega w naszych urządzeniach w wyniku ciągłego kontaktu z wodą. Średni czas działania 20-30 minut. Proporcje tego środka zależą od ilości osadu. Należy pamiętać, że zalecenia co do jego użycia znajdują się również w instrukcji obsługi naszych urządzeń. Regularne stosowanie Gran Kam zagwarantuje pełną sprawność naszym urządzeniom. Przed zastosowaniem należy koniecznie zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi bezpiecznego użycia środka. 

Chyba można zgodzić się co do jednej rzeczy. Największym utrapieniem naszych kuchni są zabrudzenia w piekarniku, szczególnie jeśli nie usuwamy ich regularnie. Po dłuższym czasie ten zabieg to prawdziwa droga przez mękę. Ale czy na pewno jest to jedyna droga? Top Grill GT to środek do czyszczenia zabrudzeń powstałych w piekarnikach, grillach, kominkach i piecach gazowych. Jest to środek gotowy do użycia, który bez najmniejszego problemu usuwa nawet długo zalegający brud. Wystarczy spryskać nim powierzchnię, poczekać 2-5 minut i zetrzeć gąbką . W razie bardziej uporczywego brudu czynność powtórzyć. Możesz zapomnieć o szorowaniu czyszczonych powierzchni, tu oszczędzasz siły i czas. Nawet szyby kominkowe nie są dla niego wyzwaniem.

 

Higiena Line

W tym dziale znajdziesz produkty, które skupiają się na wnętrzach dedykowane biurom i hotelom. Produkty ukierunkowane są na posadzki i podłogi, wyposażenie wnetrz a więc wszystkie meble, zabudowy meblowe, drzwi, okna oraz sprzęty RTV.

Preparaty czyszczą plastik, tekstylia, skórę, drewno, szkło itp.

Tu również mamy środki dedykowane pomieszczeniom sanitarnym.

Ogólnie rzecz biorąc znajdziesz tu chemię, którą dokładnie możesz dopasować do wnętrza swojego mieszkania.

Oferta firmy Tenzi jest tak ogromna że nie sposób nie znaleźć preparatu do konkretnej powierzchni czy materiału. Są w niej także takie którymi wyczyścisz powierzchnie wokół domu. Dedykowane kostce chodnikowej, usuwają mchy i porosty, wykwity wapienne oraz rdzę.

Produkty tej linii nie ograniczają się tylko do samego mycia i czyszczenia ale również do pielęgnacji oraz zabezpieczenia powierzchni.

Są w stanie poradzić sobie z najbardziej wymagającymi.

Tu zaczniemy również od czegoś uniwersalnego jednak przeznaczonego do podłóg, mianowicie Tenzi Oranż. To skoncentrowany płyn do każdego rodzaju powierzchni. Możemy nim myć wszystkie wodoodporne posadzki z płytek ceramicznych szkliwionych, kamiennych, PCV, drewna lakierowanego, korka, tworzyw sztucznych paneli drewnopodobnych.

Jest na tyle wszechstronny, że spokojnie nada się do  czyszczenia mebli lakierowanych, urządzeń RTV a także innych elementów wyposażenia pomieszczeń.

Zalecany do powierzchni błyszczących i szklistych. Że względu na zawartość alkoholi szybko odparowuje nie pozostawiając smug. Pozostawia na powierzchni bardzo przyjemny i świeży zapach pomarańczy. Litr roztworu roboczego to równowartość 40 gr.

Kolejnym preparatem, który świetnie sprawdzi się w warunkach domowych jest Top Glass GT. Jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczony do wszelkich powierzchni szklanych. Szczególnie skutecznie sprawdza się podczas mycia okien. Nie dość, że naprawdę świetnie radzi sobie z zabrudzeniami, to o smugi nie ma się co martwić. Dzięki dużej skuteczności znacznie skraca czas mycia. Bardzo wydajny, jeden natrysk starcza nam na 1 m2 powierzchni. Średnia wydajność litrowego opakowania to 500-1000 m2.

Teraz skupmy się na preparacie, który można wykorzystać wokół Twojego domu. Ten środek jest niezwykle skuteczny do kostki brukowej, dachu czy elewacji. Fachowcy od jej czyszczenia nie ruszają się bez niego z domu. Preparat usuwa również smoliste zabrudzenia oraz pochodzące np. z klocków hamulcowych naszego samochodu. Można nim doczyścić karoserię poniżej linii klamek, a także opony i felgi.

Tym preparatem jest APC OUT, to koncentrat, który należy w odpowiednich proporcjach rozpuścić w wodzie. Następnie nanosimy go na zabrudzoną powierzchnie, najlepiej za pomocą spryskiwacza lub myjki ciśnieniowej ze zbiorniczkiem. Czekamy 2-3 minuty, aż preparat wejdzie w reakcję z brudem i całą powierzchnię spłukujemy czystą wodą pod ciśnieniem. Litr tego koncentratu, średnio jest w stanie umyć 100 m2 powierzchni dachu lub elewacji przy roztworze 10% (1 l. płynu na 10 litrów wody).

 

Car Line i Car Detailing

Car line to najobszerniejsza kategoria preparatów Tenzi. Tu naprawdę jest w czym wybierać.

Tym bardziej, że od niedawna funkcjonuje nowa linia Car Detailing, dla wszystkich tych, którym samo mycie i czyszczenie samochodu nie wystarcza.

Wszyscy wiemy, że jeśli chodzi o nasze auto musimy zmierzyć się ze szczególnie uciążliwymi zabrudzeniami. Do tych najbardziej wymagających należą smoliste zabrudzenia pochodzące z asfaltu, pył z klocków hamulcowych oraz ślady po owadach. Kto kiedykolwiek próbował je usunąć wie, że tu potrzebne są naprawdę dobre środki.

Po uprzednim umyciu i doczyszczeniu samochodu można sięgnąć po produkty linii Car Detailing. To środki dla prawdziwych pasjonatów czystości w aucie.

Mamy tu preparaty, które zabezpieczą wszystkie powierzchnie naszego samochodu, lakier, elementy plastikowe, szyby, skórę, elementy gumowe jak uszczelki i opony. W ofercie Car Line znajdziesz nie tylko preparaty ale też akcesoria: aplikatory wosku, specjalne szmatki z mikrofibry, pędzelki do trudno dostępnych miejsc, gąbki do ręcznego polerowania lakieru. Jeśli chcesz zadbać o swój samochód na wyższym poziomie tu jest wszystko. Dzięki tym akcesoriom i preparatom zadbasz także o swój portfel.

Pierwszym środkiem będzie aktywna piana. Środek dla tych, którzy chcą umyć samochód a mają mało czasu. Aplikacja jest niezwykle prosta. Za pomocą myjki ze zbiorniczkiem nanosisz pianę, czekasz aż wejdzie w reakcję i spłukujesz czystą wodą pod ciśnieniem. Tak działa Tenzi Car Max. Świetnie nadaje się do regularnego mycia auta. Usuwa zabrudzenia za pierwszym razem – nie wymaga poprawek. Jak wszystkie produkty Tenzi jest bardzo wydajny. W zależności od pory roku, w zimie 50 ml. środka na litr wody a w lecie 20 ml.

Tenzi Detailer Krwawa Felga – ten środek to prawdziwy hit. Usuwa zapieczony pył klocków hamulcowych z felg samochodowych. Działa bardzo efektownie, po spryskaniu nim felgi, komponent środka wchodzi w reakcje z pyłem, zmieniając kolor na czerwony bądź różowy, stąd nazwa. Po aplikacji czekamy na taki właśnie efekt i po 2 minutach spłukujemy czystą wodą pod ciśnieniem. Środkiem możemy czyścić felgi aluminiowe, stalowe, chromowane oraz kołpaki. Jest w stanie usunąć nalot zalegający na kołach nawet parę lat. Efekt działania jest identyczny w porównaniu z dużo droższymi środkami tego typu. Działa również nabłyszczająco, co znacznie poprawia efekt końcowy. Cena opakowania preparatu to 9,99 zł.

Detailer Quartz Shampoo to nowość. Szampon do końcowego mycia karoserii. Przed użyciem najlepiej jest usunąć większe zabrudzenia. Ten szampon został stworzony w oparciu o najnowszą technologię. Zawiera kwarc który zabezpieczy nasz lakier przed promieniowaniem UV i czynnikami atmosferycznymi. Aplikujemy go za pomocą gąbki. Dokładnie, krok po kroku  jak to zrobić pokazuje filmik zrealizowany przez Tenzi. Warstwa utworzona przez szampon jest hydrofobowa, woda szybciej spływa a brud tak łatwo nie łapie. Regularne mycie tym szamponem  wzmacnia kwarcową powłokę. Szampony tego typu innych marek są przynajmniej 2-3 razy droższe.

Teraz coś dla fanów jazdy nie tylko po asfalcie ale i bezdrożach. Zaschnięte błoto na samochodzie wcale tak łatwo usunąć. Wie o tym chyba każdy fan off-road’u. Środek o nazwie MUD Off powstał właśnie w celu łatwego usuwania tego typu zabrudzeń. Pamiętajmy, że po bezdrożach nie tylko jeździmy samochodami terenowymi ale również rowerami, quadami czy motorami. Wszystkie te pojazdy polubią MUD Off. To środek typu GT a więc możemy użyć go od razu. Wystarczy spryskać powierznie, odczekać 30 sekund i spłukać myjką ciśnieniową. Sama woda nie jest w stanie usunąć tych zabrudzeń. Warto zapoznać się z testami tego produktu. Tu znaczenie skracasz czas mycia.

 

Podsumowanie

Środki Tenzi cechuje przede wszystkim ogromną wydajnością. Może okazać się, że droższy środek starczy nam na dłużej, a co za tym idzie będzie bardziej opłacalny od tańszego z krótszym czasem użytkowania. Dlatego nie tylko cenę bierzmy pod uwagę.

Kolejnym czynnikiem jest jakość. Warto czasem sprawdzić jakie są efekty w porównaniu z droższym odpowiednikiem. Bardzo możliwe, że jednak nie ma sensu przepłacać, szczególnie jeśli używasz czegoś regularnie.

Liczyć powinna się też skuteczność i czas sprzątania. Jaki sens ma sprzątanie tańszym środkiem który nie doczyszcza powierzchni albo, co gorsza musisz myć podłogę na kolanach żeby była czysta.

Preparaty Tenzi mają bardzo czytelną kartę charakterystyki gdzie dokładnie jest rozpisane ich przeznaczenie. Wśród produktów znajdziesz te uniwersalne do wielu powierzchni ale też dedykowane specjalnie do konkretnego materiału.

Jeśli mamy do czynienia z materiałem który jest bardziej wymagający w ofercie są zestawy produktów. Dobrym przykładem jest seria do wyrobów skórzanych gdzie mamy środek czyszczący, impregnujący i pielęgnujący.

Lepiej doczyszczone  powierzchnie to też wygodniejsze kolejne mycie. Często gdy je zaimpregnujemy brud już tak łatwo się nie łapie także każde kolejne mycie jest szybsze a równie skutecznie.

Dobrze jest porównywać środki ze sklepowych półek z takimi które kupisz w hurtowni chemicznej. Często wynik może nas bardzo zaskoczyć.

 

Tagi: hurtownia chemiczna, hurtownia chemii gospodarczej, chemia profesjonalna sklep, chemia przemysłowa sklep, chemia sklep, chemia hurtownia

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0
    0
    KOSZYK
    Twój koszyk jest pustyPowrót do sklepu