(33) 445 44 77    537 889 533    biuro@maxchem.com.pl    Facebook

MAXCHEM
0
Brak produktów w koszyku
MAXCHEM

(33) 445 44 77

biuro@maxchem.com.pl

wiosenne porządki

Porządki wiosenne – produkty z hurtowni chemicznej

Wiosenne porządki z głową: dobieramy środki czystości

Wiosenne porządki 🙂 Wiosna to idealny czas na gruntowne porządki w domu i ogrodzie. By sprzątanie było efektywne i przyjemne, warto dobrać odpowiednie środki czystości. Jakie preparaty wybrać do różnych powierzchni i zabrudzeń?

Skuteczne porządki w domu, ogrodzie, a także w biznesie i na zewnątrz, można ułatwić stosując odpowiednie środki czystości. Czy lepiej wybierać chemię gospodarczą, profesjonalną, czy ekologiczną? Które produkty poradzą sobie najlepiej z trudnymi zabrudzeniami w kuchni, a które skutecznie oczyszczą toalety? Porządki w domu i biznesie – czas zacząć! Czystość domu – klarowność umysłu

Wieloletnia tradycja japońska kładzie nacisk na relację między porządkiem w otoczeniu a czystością umysłu. Niemal każdy z nas musi sprzątać, ale nie każdy to lubi, a jeszcze mniej osób potrafi to robić sprawnie, szybko i dokładnie. Zrozumienie działania różnych środków czystości może uczynić sprzątanie łatwiejszym i przyjemniejszym.

Usuwanie osadów mydła, rdzy – SPRAWDŹ

Jak oczyścić łazienkę Osoby preferujące domowe sposoby sprzątania starają się pozbyć zabrudzeń za pomocą octu i sody oczyszczonej. To skuteczna metoda na świeże osady i delikatną warstwę kamienia. Niestety, ma jedną wadę – nie działa bakteriobójczo. Syntetyczne środki do czyszczenia łazienek nie tylko rozpuszczają zabrudzenia, ale także dezynfekują czyszczone powierzchnie. Przed użyciem detergentów w łazience, zaleca się przeprowadzić test w niewidocznym miejscu – mogą one uszkodzić niektóre rodzaje umywalek, blatów, baterii, misek ustępowych, kabin prysznicowych, brodzików, wanien.

Tłuste zabrudzenia, przypalenia – SPRAWDŹ

Efektywne sprzątanie kuchni Środki do czyszczenia kuchni to zasadowe preparaty, które rozpuszczają tłuszcz i przypalenia, ułatwiając ich usunięcie bez konieczności mocnego szorowania. To ogranicza ryzyko uszkodzenia czyszczonej powierzchni. Należy jednak pamiętać, że preparaty te mogą drażnić skórę – zaleca się ich używanie w rękawicach ochronnych: gospodarczych, lateksowych, nitrylowych lub innych. Przed zastosowaniem nowego środka czystości zaleca się wykonanie testu, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia piekarnika, płyty grzejnej, mikrofalówki, okapu lub blatu kuchennego.

Uniwersalne płyny  do wszystkiego?- SPRAWDŹ

Produkty określane jako uniwersalne nadają się do czyszczenia gładkich powierzchni. Zazwyczaj są stosowane po rozcieńczeniu. Służą do mycia podłóg (panele, drewno lakierowane, linoleum, PCV, gres, terakota), blatów, drzwi okleinowanych, glazury. Usuwają zabrudzenia, smugi i zacieki, pozostawiając przyjemny zapach. Dzięki niskiemu stężeniu substancji czynnych, ryzyko uszkodzenia czyszczonej powierzchni jest minimalne. Uniwersalne płyny mogą zawierać składniki pielęgnacyjne (np. jeśli są przeznaczone do drewna) lub pozostawiać warstwę ochronną (środki przeznaczone do mycia paneli podłogowych).

Preparaty do czyszczenia i dezynfekcji toalet-  SPRAWDŹ

Te produkty, oparte na chlorze, posiadają właściwości żrące, bakteriobójcze i wybielające. Chlor dosłownie usuwa brud. Niestety, opary wydzielane podczas tego procesu mogą szkodzić zdrowiu – wywoływać podrażnienia błon śluzowych, problemy z oddychaniem, nudności. Należy pamiętać, że mieszanina preparatów zawierających chlor i amoniak prowadzi do powstania drażniących gazów, które mogą powodować nudności, kaszel i podrażnienie oczu. Niebezpieczne jest również łączenie chloru z acetonem – powstaje chloroform oraz chloroaceton (toksyczne substancje, które mogą wywoływać duszności i silne łzawienie oczu).

Środki do czyszczenia powierzchni szklanych To delikatne środki czystości, często na bazie alkoholu lub octu. Ich zadaniem jest usuwanie zabrudzeń z powierzchni szklanych, nie pozostawiając smug i nie wymagając spłukiwania. Przydadzą się do mycia szyb, luster, glazury.

 

Chemię gospodarczą należy przechowywać w miejscach niedostępnych dla dzieci. Sprzątanie z użyciem detergentów powinno być wykonywane w rękawicach ochronnych. Składniki zawarte w chemii gospodarczej, takie jak chlor, kwas lub zasada, mogą drażnić skórę i drogi oddechowe. Po użyciu